X
 25.08.2015 Култура

Мали држави кои може да се обиколат за еден ден


Најголемите држави во светот не се и најубави. Токму затоа, големината нема никаква врска со убавината. Постојат мали земји во кои може да се видат многу интересни работи. Згора на тоа, само овие земји може да кажете дека сте ги поминале со еден ранец за еден ден.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура