X
 25.08.2015 Образование

Најдобрите факултети од областа на модатаКој е најдобриот факултет да се студира модата? „Business of Fashion“ ја објави глобалната ранг-листа за факултети од областа на модата врз основа на повеќе фактори, меѓу кои и глобалното влијание, учењето и вредноста на добиеното знаење. Како изгледа листата? Гледаме низ фотографии.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование