X
 27.08.2015 Наука

Ова е пластиката на иднината

Пластиката ни го олеснува животот со години, но нејзиниот ефект врз природата е огромен и ужасен. Се чини дека во иднина нема да го имаме овој проблем со оглед на тоа што е најдена соодветна замена за пластиката - тоа се габите. „Motherboard“ покажува како габите би можеле да ја заменат пластиката во иднина.

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука