X
 27.08.2015 Наука

Проблемот со вакцините е што се создадени предоцна

Се чини како да чекаме да се случи катастрофална епидемија пред да станеме сериозни и да се насочиме кон вакцина против таа епидемија. Сет Баркли ја изложува реалноста на пазарот и неизбалансираните ризици позади тоа зошто не се создаваат вакцини за најголемите болести во светот.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука