X
 06.09.2015 Живот

Последните фотографии од познатите личности

Животот е кратка и кревка работа. Додека го живеете вашиот, не сфаќате колку е деликатен се` додека не се соочите со стратегија.

 

битлси

 

Лесно е човек да биде преокупиран со секојдневието, заборавајќи дека животот не е вечен. После кратко време од правењето на овие фотографии, животите на голем број познати личности се соочуваат со огромна трагедија. Фотографиите подолу се последните фотографии направени пред да починат овие познати личности. 

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот