X
 17.09.2015 Живот

Реалистичен поглед на уништената Сирија во 360 степени

Уредите за виртуелна реалност како „Окулус Рифт“ не се само за играње.


Едно видео од 360 степени објавено на „You Tube“ неделава дава страшен и реален поглед кон Сирија уништена од војната. „Le Parisien“ објавува дека видеото било направено од страна на медиумска агенција во Сирија од мај до јули годинава во близина на границата со Турција.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот