X
 19.09.2015 Живот

Како да најдете работа која ја сакате?


Скот Динсмор дал отказ на работата која правела тој да се чувствува мизерно и следните четири години барал работа која е значајна за него.

Во својот ТЕД-говор, тој споделува сè што научил во текот на овие четири години и нè советува како да откриеме што ни е важно и како да започнеме со работа.Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот