X
 20.09.2015 Наука

Најдобрите астрономски фотографии направени годинава


Insight astronomy photographer of the year“ е натпревар кој секоја година ги слави убавината и чудесиите на астрономијата преку објективите на астрофотографите низ светот. Годинава, победничките фотографии се подобри од сите претходни години. Погледнете ги во галеријата.

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука