X
 21.09.2015 Наука

Животните кои убиваат најмногу луѓе


Секоја година, животните се причина за многу смртни случаи на луѓето. Најопасните животни за луѓето веројатно не се оние коишто мислите. Статистички, ова се најопасните животни за луѓето според бројот на смртни случаи кои ги предизвикале годишно.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука