X
 11.10.2015 Живот

Дали можете да ја решите оваа тешка загатка?

Идејата е едноставна. Замислете дека вие и уште деветмина други сте заробени од група на генијални вонземјани. ТИе сакаат да ве изедат, меѓутоа се сетија дека цивилизацијата им забранува јадење на паметни луѓе. Се` што треба да направите за да избегате од овие вонземјани е да ја решите загатката. Дали ќе можете да се спасите себеси?

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот