X
 11.10.2015 Образование

По обилните дождови, се поплави дел од студентскиот дом "Гоце Делчев"

По обилните дождови од кои беше зафатена целата држава, студентите во студентскиот дом "Гоце Делчев" од Скопје на уште една мака.

По претходниот проблем кога дел од кровната конструкција, односно плафонот се руши, сега делови од студентскиот дом се поплавени што може и да се види на фотографиите кои ги објави Студентски Пленум на нивната Фејсбук страна.

Крајно време е надлежните да бидат сериозни и да превземат конкретни мерки затоа што ова може да има катастрофални последници со оглед на тоа дека доаѓа зима.Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Образование