X
 01.11.2015 Култура

Како изгледале улиците на Токио во 1957 година?

Мала колекција на фотографии во боја кои прикажуваат како изгледале улиците на Токио во 1957 година.

 

токио

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура