X
 10.11.2015 Наука

Решете ја невозможната загатка со плетенките

Интересна загатка во која не само што ја употребувате главата туку и рацете за да ја решите. Се` што ви треба се ножици и парче хартија или доколку сакате парче пластика.


Сечете две тенки линии на хартијата како на цртежот подолу.

 

загатка


Предизвикот е да ги сплетите трите делчиња во една плетенка.

 

1

3

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука