X
 22.11.2015 Култура

Ова се најмоќните луѓе во светот за 2015 година

Кога станува збор за моќта на еден човек, не се пресудни само парите и контролата врз луѓето. Не, вистинската моќ е потенцијалната комбинација од парите и влијанието кое им овозможува на луѓето да помогнат во обликувањето на светот. 

 

моќни

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура