X
 11.12.2015 Живот

Што прават најуспешните за време на викендите?


За некои, викендот е време за одмор од целата бука и врева која ја доживуваат во текот на работната недела. За некои, пак, саботата и недела се мит, односно тоа се само уште два работни денови.

Судејќи според навиките на познатите и успешните, не постои совршена формула за поминување на викендот. Сè е до наоѓањето на она што е најдобро за вас. Што прават Бил Гејтс, Илон Маск и други успешни луѓе за време на викендите?

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот