X
 24.08.2015 Култура

Предлози за читање од најуспешните луѓе

Нил Деграс Тајсон, Тим Кук, Бил Гејтс, се сметаат за едни од најуспешните претприемачи и бизнисмени на денешницата. Еве кои се нивните предлози за книги кои дефинитивно треба да ги прочитате?

 

книги

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура