X
 17.12.2015 Живот

Најдобрите фотографии за 2015 година направени од дрон

Погледнете ги овие фотографии и ќе сфатите зошто фотографиите направени од дрон станаа толку популарна активност. Голем дел од нив се ставени во 2015 година на социјалната мрежа „Dronestagram“ која е создадена за споделување на фотографии направени од дрон.

 

dron


„Дроновите стануваат вообичаен начин за добивање на нова перспектива кон светот“, вели извршниот директор на „Dronestagram“, Ерик Дупин.

„Буквално не постојат физички граници со оглед на тоа што можат да фотографираат било каде“.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот