X
 14.10.2018 Живот

Фотографии пред и потоа прикажуваат колку масивен бил ураганот Мајкл

Кога ураганот Мајкл помина низ плажата Мексико во Флорида, крајбрежниот град го срамни со земјата, оставајќи урнатини, рушевини и уништени куќи.

Воздушните фотографии направени од „NOAA“ покажуваат дека во некои делови од градот ураганот не оставил ништо, онаму каде што некогаш постоеле куќи.

Повеќето куќи во северниот дел на плажата Мексико, каде започнуваат каналот и пристаништето, сега ги нема.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот