X
 18.12.2015 Култура

Актерите од "Star wars" некогаш и денес

Скоро две генерации поминаа после премиерата на првиот „Star Wars“ филм во кината, и во текот на последните 38 години, вкупно шест филмови се појавија на филмското платно.

 

војна


Сега, кога конечно се појави и Епизода VII, може да погледнеме како актерите се промениле во текот на годините.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура