X
 15.05.2019 Живот

Бојана Стојменовиќ: Сите можеме да направиме избор наутро – да пробаме да се радуваме и да бидеме благодарни

„Верувам дека секој од нас има можност да направи избор секое утро кога ќе стане од креветот. Не велам дека сите треба да бидеме романтични нереални оптимисти, но можеме да пробаме да одбереме да се радуваме и да бидеме благодарни за работите околу нас“, вели психологот Бојана Стојменовиќ. Со неа разговаравме за најчестите маки на луѓето, родителството и најголемите родителски предизвици, за тоа како да се остане позитивен во овие стресни времиња...

Интервјуто со Бојана Стојменовиќ прочитајте го на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот