X
 04.06.2016 Култура

Зошто летовите на нискобуџетните компании се толку евтини?

Летањето со авион е скапо и за многумина претставуваше луксуз до неодамна. Меѓутоа, се појавија многу нискобуџетни авионски компании кои ги намалија цените за летање.

Така, сега може да летате и до Барселона за три илјади денари или до Милано за две илјади денари. Некаде, се продаваат билети и за помалку од 500 денари. Како нискобуџетните авионски компании ги намалуваат цените?

Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура