X
 20.01.2016 Технологија

Доколку ги знаете овие програмски јазици - секогаш ќе имате работа

„Софтверот го јади светот“, еднаш рече капиталистот Марк Андерсен. А некој мора да го напише овој софтвер. Зошто да не бидете вие?

 

programski jazik


Постојат илјадници програмски јазици, но некои се далеку повеќе популарни од другите. Кога компанијата бара програмски талент, таа бара луѓе кои ги познаваат јазиците и системите кои веќе ги користи - дури и новите програмски јазици како „Apple Swift“ започнуваат да стануваат сензација.

Во продолжение ви ги нудиме програмските јазици кои доколку ги научите, секогаш ќе имате работа.

 

ГАЛЕРИЈА

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија