X
 26.01.2016 Забава

Оптичка илузија која ќе ве замисли: кој е кој на фотографиите?

Инстаграм профилот „gesichermix“ објавува доста интересни фотографии. Овој необичен профил ги спојува лицата на познатите личности, такашто невозможно е да се препознае кој е кој на фотографијата. Иако на моменти ќе бидете сигурни дека гледате една позната личност, кога повторно ќе ја погледнете, ќе сфатите дека сте згрешиле.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава