X
 22.02.2016 Живот

Ученик кој има сосема различно верување од својот наставник

Еден ученик добил единица на тестот откако на сосема едноставна задача понудил сопствен одговор, според кој е прилично јазно дека не го интересираат сите приказни за еволуцијата и фосилите.

 

1


Момчето, очигледно било воспитано различно и се одлучило да се бори за своите верувања - затоа на тестот на кој се наоѓале фотографии од диносауруси и имиња кои требало да бидат поврзани со фотографиите, момчето под секој диносаурус напишал по еден зборо: „Диносаурусите не се реални. Прочитајте ја Библијата!“

Фотографијата од задачата се појави на социјалната мрежа Reddit и за кратко време го заобиколи интернетот. И додека едни се смеат на целата ситуација, други и не се многу импресионирани. 
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот