X
 25.02.2016 Култура

Книги што треба да ги прочитате пред следното патување


Вистинската книга има моќ да го промени животот на читателот. Тоа е тајно оружје кое го носиме со нас, особено додека патуваме и го откриваме светот, но и дознаваме кои сме самите ние.

Има милиони книги во книжарниците, но само дел од нив го заслужуваат вниманието на поголемиот дел од читателите. „Lifehack“ состави листа од 25 книги кои мора да ги прочита секој кој сака да патува низ светот.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура