X
 27.02.2016 Живот

Скопје се смее и сјае!

Главниот град на Македонија деновиве го красат билборди на повеќе локации кои на случајните минувачи им порачуваат едноставно…. да се насмеат :) Билбордите кои шират љубов и насмевки, помеѓу другите пораки порачуваат и:

“Насмевни се и без гајле““Насмевни се и бакни ме““Насмевни се и гушни ме““Насмевни се и само напред!“Билбордите завршуваат со зборовите “Знам добра причина..“, што упатува на тоа дека станува збор за тизер кампања која деновиве претпоставуваме ќе добие разрешница, па ќе добиеме одговор на мистеријата кој стои позади оваа одлична билборд кампања која донесе толку многу насмевки низ Скопје.

Извор: Маркетинг365
Подготвил: Маркетинг365.мк
Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот