X
 11.03.2016 Забава

Феноменален трик за отстранување на коските од црешите

Со доаѓањето на пролетта се менува и зимското овошје па така наместо киви и портокали, доаѓаат јаготките и црешите. 


цреша


И додека со јаготките немаме никаков проблем, црешите се друга приказна. Нивните коски го уништуваат уживањето, но сега постои начин со кој лесно ќе се ослободите од нив. Она што ви е потребно е обично шише со тесен отвор и стапче.


Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава