X
 18.04.2016 Живот

Маратонот де Сабл низ фотографии

Маратонот дес Саблес е шест-дневен ултрамаратон од 251 километар, кој е еквивалентен на шест обични маратони и се одржува секоја година во јужен Мароко, во пустината Сахара и се смета за најтешката трка на Земјата.

 

маратон


Трката е отворена за индивидуалци и тимови на индивидуалци, аматери и професионалци и претставува интернационален настан кој има огромно позитивно влијание врз локалната средина и локалното општество.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот