X
 21.11.2019 Живот

Победници на натпреварот „Фотограф на природата“ за 2019 година

Неодамна беа објавени победниците на натпреварот „Фотограф на природата“ за 2019 година и, како и секогаш, стандардите се неверојатно високи. На натпреварот учествувале над 14.000 фотографии и фотографи од 73 различни земји.

Фотографиите биле поделени во 11 категории, вклучувајќи ги категориите птици, цицачи, растенија и печурки, пејзажи, подводни животни и човек и природа.

Погледнете ги најдобрите.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот