16.05.2016 Живот

Cossato - Детски колички со златен медал!

Количката е важно превозно средство кое се користи од раѓањето на детето па се до 4 –та година, а некои и подоцна. Важно за количките е да се лесни за расклопување и практични, со цел родителот полесно да ракува со нив. Исто така количките се особено потребни на големи патувања, заради тоа што децата не можат некогаш да го издржат темпото на возрасните и полесно за нив е да си легнат и одморат. Секако полесно е кога детето спие во количката, а родителите се шетаат како туристи , или одат на шопинг. Сите колички не нудат исти перформанси. Cossato Macedonia

Количката Cosatto Giggle 2 e прогласена за најдобар производ за 2016 година и освои златен медал за квалитет и практичност. Количката е лесна бидејќи е изработена од алуминиум, лесно се расклопува што ја прави идеална за секое патување.

Не собира многу место во багажникот и најважно од се, се состои од два дела: корпа за да може бебето да се вози уште од самото раѓање, и вториот дел е легло кое се користи за поголемо бебе. Лесно се вадат и двата дела што ја прави оваа количка навистина функционална. Количката има и raincover посебен дел за заштита од дожд и голема корпа за складирање.

Количките се произведуваат во Англија, а од неодамна ги увезува наша фирма . Сега се продаваат во продавниците на Крш.

Cossato -Најлесна транспортна количка досега. Најлесната и најкомпактната количка за близнаци некогаш произведена.

За повеќе инфо 077 707 777 или на ФБ страната Cossato Македонија

Живот