X
 17.05.2016 Живот

Најдоброто време за резервирање на евтини авионски билети

„CheapAir“ направи анализа на над 1,2 милиони летови од 2015 од САД до 74 популарни дестинации низ светот. Резултатот од нивната анализа е корисен за секој кој често лета. Кога треба да го резервирате билетот за да ја добиете најевтината цена?


САД - 54 дена пред летот.

Мексико - 75 дена пред летот.

Канада - 75 дена пред летот.

Централна и Јужна Америка - 70 дена пред летот.

Карибите - 320 дена пред летот.

Африка - 215 дена пред летот.

Европа - 120 дена пред летот.

Азија - 160 дена пред летот.

Среден Исток - 215 дена пред летот.

Австралија - 320 дена пред летот.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот