X
 23.06.2016 Култура

Kако е снимена битката во 9-та епизода од "Game of thrones"?

Битката во 9-та епизода на популарната серија „Game of thrones“ веројатно ќе влезе во аналите на историјата на телевизијата.

 

битка


Продукцијата објави видео во кое објаснува како се создадени визуелните ефекти за една од највозбудливите битки во серијата.

Режисерот Мигел Сапочник, кој е одговорен за бруталната епизода „Hardhome“ во петтата сезона, објаснува како настана сцената од епската битка.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура