X
 16.04.2020 Култура

Колку денови се потребни за да ги изгледате најпопуларните серии?

Многумина ги поминуваат деновите гледајќи телевизиски серии, особено откако изби пандемијата на коронавирусот. Дали може да претпоставите колку време е потребно за да ги изгледате сите сезони од вашата омилена серија? Одговорот пронајдете го во продолжение. Фото: Pixabay

„Покемон“ - 513 часа (21 дена, 9 часа)
„Закон и ред“ (Law and Order: Special Victims Unit) - 460 часа (19 дена, 4 часа)
НЦИС (NCIS) - 379 часа (15 дена, 19 часа)
„Вовед во анатомија“ (Grey's anatomy) - 343 часа (14 дена, 7 часа)
„Симпсонови“ (The Simpsons) - 334 часа (13 дена, 22 часа)
„Криминални умови“ (Criminal minds) - 317 часа (13 дена, 5 часа)
„Досиеја икс“ (The X-files) - 218 часа (9 денови, 2 часа)
„Ѕвездени патеки: Следната генерација“ (Star Trek: The Next Generation) -178 часа (7 дена, 10 часа)
„Доктор Хаус“ (House) - 176 часа (7 дена, 8 часа)
„Вампирски дневници“ (The Vampire Diaries) - 171 часа (7 дена, 3 часа)
„Драгонбол З“ (Dragon Ball Z) -170 часа (7 дена, 2 часа)
„Семеен тип“ (Family Guy) -165 часа (6 дена, 21 часа)
„Западно крило“ (The West Wing) - 154 часа (6 дена, 10 часа)
„Девојките Гилмор“ (Gilmore Girls) - 153 часа (6 дена, 9 часа)
„Саут Парк“ (South Park) - 152 часа (6 дена, 8 часа)
„Бафи убиец на вампири“ (Buffy the Vampire Slayer) —144 часа (6 дена)
„Бубалици“ (The Big Bang Theory) - 139 часа (5 дена, 19 часа)
„Живи мртовци“ (The Walking Dead) - 131 час (5 дена, 11 часа)
„Озборувачка“ (Gossip Girl) - 121 час (5 дена, 1 час)
„Изгубени“ (Lost) - 121 час (5 дена, 1 час)
„Пријатели“ (Friends) - 121 час (5 дена, 1 час)
„Сунѓерот Боб Панталоновски“ (SpongeBob SquarePants) - 120 часа (5 дена)
„Kако ја запознав мајка ви“ (How I Met Your Mother) - 104 часа (4 дена, 8 часа)
„Луди 70-ти“ (That 70s Show) - 102 часа (4 дена, 6 часа)
„Декстер“ (Dexter) - 96 часа (4 дена)
„Портокаловото е новото црно“ (Orange Is the New Black) - 91 часа (3 дена, 19 часа)
„Сајнфилд“ (Seinfeld) - 90 часа (3 дена, 18 часа)
„Сопранови“ (The Sopranos) - 86 часа (3 дена, 14 часа)
„Принцот од Бел Ер“ (Fresh Prince of Bel-Air) - 74 часа (3 дена, 2 часа)
„Игра на тронови“ (Game of Thrones) - 70 часа (2 дена, 22 часа)
„Тргање по лош пат“ (Breaking Bad) - 62 часа (2 дена, 14 часа)
„Футурама“ (Futurama) - 62 часа (2 дена, 14 часа)
„Црно огледало“ (Black Mirror) - 21 час
„Почудни нешта“ (Stranger Things) - 20 часа
„Рик и Морти“ (Rick and Morty) - 15 часа

Извор: mentalfloss.com
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура