X
 16.02.2015 Култура

Рио де Жанеиро како на дланка


Ова веројатно се најквалитетните фотографии направени од Рио де Жанеиро. Секоја слика има 80 мегапиксели. Во текот на видеото, фотографот го менува размерот за да го видиме квалитетот на фотографиите.


А, сега, најдете го фотографот, купете една фотографија и закачете си ја на зграда.


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура