X
 26.08.2016 Култура

Темната страна на вашите омилени летни дестинации

Колку е поврзано уживањето во годишниот одмор со загадувањето на животната средина, криминалниот и сексуалниот туризам? Белгискиот уметник Монк создаде интересни туристички плакати кои ја прикажуваат темната страна на вашите омилени летни дестинации.

 

туристи

 

Како што вели тој, неговата цел не е да ги обесхрабри туристите да не ги посетуваат овие туристички дестинации туку да ги поттикне луѓето да започнат да размислуваат.


Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура