X
 02.01.2021 Живот

Дестинациите што ќе бидат најпривлечни во 2021 според „Ербиенби“

2020 година беше лоша за патување, но седењето дома ни даде повеќе време да сонуваме за совршената дестинација по пандемијата. Некои земји веќе почнаа со вакцинација, па многумина се надеваат дека ќе може да патуваат во 2021 година.

Но, каде би оделе? „Ербиенби“ има некои идеи - ги објави најпопуларните дестинации според пребарувањата за 2021 година.

Според „Ербиенби“, овие дестинации се најпривлечни за патниците.

1. Богота, Колумбија
2. Сеул, Јужна Кореја
3. Хемптон, Лондон, Велика Британија
4. Тисбури, Масачусетс, САД
5. Маафуши, Малдиви
6. Мејн, САД
7. Салон де Прованс, Франција
8. Таос, Ново Мексико, САД
9. Ла Мисион, Мексико
10. Искија, Италија

Автор: Алекс Батлер
Извор: lonelyplanet.com
Фото: Богота, Колумбија/Pixabay
Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот