X
 18.05.2016 Култура

Најдобрите туристички атракции за 2016 година

„TripAdvisor“ неодамна ги откри победниците на натпреварот „Travelers' Choice awards“ во категоријата на најдобри туристички места, со што ги истакнува најпознатите структури и атракции низ светот.

 

места


Победниците биле избрани врз основа на квалитетот и квантитетот на рецензии и рејтинзи од патниците во период од 12 месеци. „TripAdvisor“ исто така ги вклучи и просечните стапки за сместување во текот на летото за секоја дестинација врз основа на хотелите за сместување на неговата страна.

Од најголемата религиозна структура до античкиот град Мачу Пикчу, ова се највисоко рангираните туристички атракции во светот.

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура