X
 02.09.2016 Забава

Креативна мајка чие бебе и креации го освоија интернетот

Понекогаш полесно е да го натерате вашето малечко да изеде зеленчук, отколку да ги натерате да спијат.

 

bebe


Но, кога конечно ќе заспие, обично време е да уживате во тие мигови на блажен одмор. Но, наместо да го направи тоа, Лора Изумикава го искористи спиењето на нејзината ќерка за да ги реализира нејзините креативни идеи, односно нејзината ќерка ја облекува во доста симпатични костими.

Изумикава, која е фотограф, ги става фотографиите на нејзиниот Инстаграм профил со што привлече огромно внимание на интернет заедницата. Таа ја облекува својата ќерка во облека инспирирана од поп културата, а нејзините обожаватели, кои достигнаа бројка од 182.000 следбеници продолжуваат да се восхитуваат на нејзината креативност. 

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава