X
 11.09.2016 Живот

Скопје се тресеСилен земјотрес го стресе Скопје во 15.10 часот. Според Европскиот Медитерански сеизмолошки центар, земјотресот бил со магнитуда од 5 степени според Рихтер, а епицентарот бил на 7 километри источно од Скопје. Утрово во седум часот беше почуствуван уште еден силен земјотрес со јачина од 4.4 степени.Тагови:

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот