X
 15.09.2016 Живот

Доказ дека и учебниците некогаш се забавни

Учебниците знаат да се прилично досадни. Сите тие факти, сите графикони и дијаграми прават работите да изгледаат уште подосадни. Не е ни чудо што децата се борат со концентрацијата на училиште.  Меѓутоа, постојат и вакви учебници кои навистина ќе ви го направат денот - чудно е што голем дел од нив се и официјално одобрени.

 

учебник

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот