X
 20.10.2017 Забава

Зошто мајчинството е најтешката работа во светот?

ilustracii
Фото: Nathalie Jomard

Некои велат дека претседателот ја има најтешката работа во светот, меѓутоа, Натали Џомард не се согласува со тоа. Според овој француски уметник, не постои ништо потешко од одгледување деца, а тоа го покажува и во нејзините искрени илустрации.

Од огромни промени на телото до неможност мирно да се оди во тоалет, Натали вклучува голем дел од борбите низ кои поминуваат жените за време на различни стадиуми на мајчинството. Нејзините илустрации навистина им ги отвораат очите на оние што ги земаат мајките здраво за готово.

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Забава