X
 14.11.2016 Живот

Новата мапа на Канада

канада


После веста дека Доналд Трамп стана 45-от претседател на Америка, веб страната за имиграција на Канада беше толку преплавена со барања од граѓаните на Америка, што таа престана да работи.

 

За среќа, се чини дека некои граѓани на Америка не мора да патуваат многу далеку за да добијат канадско државјанство - барем не ако се прифати предлогот четири сојузни држави да бидат дел од неа.

Се чини дека и Канада го прифаќа предлогот наречен #Calexit
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот