X
 05.12.2016 Живот

Можете ли да препознаете кои се актерите под шминката?

Користењето на компјутерски генерирани слики (computer generated imagery - CGI) во филмовите продолжува да изненадува и да воодушевува - меѓутоа се'уште има место за еднаквата трансформација со шминка и протетика.

 

akteri


Ви нудиме неколку актери и актерки и нивната успешна трансформација во бизарни, чудни и надреални суштества - сето тоа благодарение на најдобрите шминкери.

 

Линк до галеријата.
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот