X
 27.07.2015 Наука

Најдобрите научни фотографија


За време на последните награди за научни фотографии беа одбрани тројца финалисти и седум второнаградени слики. Наградите се наречени „Еурека“ и се доделуваат за исклучително достигнување во истражување, иновација, лидерство, новинарство и образование.

ГАЛЕРИЈА


Подготвил: Драгана Петрушевска

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Наука