X
 07.12.2016 Живот

Lindt чоколадите отсега во срцето на Скопје!

Lindt брендот, кој нуди голем избор на чоколади од врвен квалитет во 120 земји, отсега е присутен и во Македонија.

Дојдете во новоотворениот Lindt Shop, во непосредна близина на плоштадот Македонија, и уживајте во светски препознатливите вкусови на Lindt чоколадите!Во 1845 година дуото татко и син,  Давид Шпрунгли-Шварц и Рудолф Шпрунгли-Аман ,отвараат слаткарница во стариотдел на Цирих. Две години подоцна тие стартуваат и мала фабрика за чоколадо. Така се раѓа Lindt, денес еден од најпознатите брендови на швајцарски чоколади и кондиторски производи.

Lindt е препознатлив по неспоредливите, уникатни вкусови и фина, растоплива текстура. Создавањето на толку добра чоколада е уметност која бара длабока стручност, долгогодишно иксуство и посветеност на бескомпромисен квалитет.
Во Lindt создаваат мајсторите на оваа уметност. Тие развија и рафинираа уникатни тајни рецепти, водени од врвни стандарди за квалитет и страст за креативна извонредност. Нивниот избор започнува со селекција на фини, сирови материјали и состојки од висок квалитет, а кулминира со исклучително вкусни креации кои ги радуваат сите генерации.

Од мекиот, растоплив Lindor, до тенката, рафинирана елеганција на Excellence бар чоколадото и познатото Lindt Gold Bunny, до ремек делата од пралини, Lindt се гордее со создавањето на чоколадно искуство како ниедно друго.

Како и останатите светски метрополи, oтсега и Скопје ќе ужива во најдобрите чоколадни производи.

Ве очекуваме во нашиот нов, специјализиран Lindt Shop, во срцето на Скопје, на ул.„Максим Горки“ бр.3, наспроти влезот на хотел Мериот!

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот