X
 08.12.2016 Култура

Најлошите филмови за 2016 година според филмските критичари

Холивуд полека доаѓа до средината на уште една сезона на награди - студијата и режисерите работат напорно со цел да направат најдобри филмови за најпрестижните награди - Оскарите. „Мetacritic“ пак, нуди нешто сосема различно: филмовите кои потфрлија изминатава година.

 

филмови


Дали ќе се согласите со нивната листа?

ГАЛЕРИЈА
Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Култура