X
 16.12.2016 Живот

Во меѓувреме, во Парламентот на Нов Зеланд

И додека нашата земја едвај успева да формира влада, Нов Зеланд има доста креативни пратеници! Имено, при распуштањето на Парламентот на Нов Зеланд, политичарите Марама Фокс и Те Уророа Фалвел испеаја сопствена верзија на „Santa Baby“. Ко-лидерите на партијата Маори ги повикаа луѓето да им се придружат во божиќната класична песна.

 

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот