X
 19.12.2016 Технологија

Иновации кои изминатата година го подобрија светот

2016 година можеби беше ужасна година на многу начини, меѓутоа сепак имаше добри моменти. Како доказ ви ги нудиме најмоќните и највлијателните иновации кои нудат решенија за некои од најтешките проблеми на светот. 

 

иновации

 

Линк до галеријата.

Подготвил: Тамара Гроздановски

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Технологија