X
 16.03.2020 Живот

Што сѐ корисно може да правите дома со децата? Идеи на професорката Катерина Талеска

Инспирирана од тековната состојба со коронавирусот во нашата земја, а и пошироко, како мајка на две малолетни деца, решив да дадам свој придонес за илјадниците родители што овие денови се борат со секојдневието додека се во своите домови.
Катерина Талеска е професор по англиски јазик и преведувач. Ни испрати идеи кои може да им помогнат на родителите да го поминат забавно и корисно времето дома со децата.
-Време е да се ставите во кожата на еден учител/ка - вели Талевска.

Идеите прочитајте ги на Деца.мк.

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот