X
 16.06.2021 Живот

„Квики“ ги стави скопјани во фудбалско расположение

Kviki гриц е легендарен, има и изглед и талент...но, и 45 годишно искуство. По подолга пауза во медиумите, повторно е во центарот на вниманието за време на фудбалската еуфорија во Европа.

Примарната цел на фудбалот е да се постигне гол помеѓу две стативи, но, дали знаете дека Скопје има многу таленти кои прават многу повеќе од тоа?

Заедно со познатиот водител Димитар Атанасовски и со младиот фудбалер Андреј Стојанов излеговме на улиците на Скопје и ги предизвикавме случајните минувачи да учествуваат на првиот Kviki фристајл фудбалски предизвик.

Видовме многу креативно жонглирање, добра контрола на фудбалската топка, балансирање со магична привлечност во стилот на Нејмар и Роналдињо....па, и некои неуспешни обиди. Но, како и да е, ја постигнавме нашата цел – ги ставивме скопјани во фудбалко расположение и ги наградивме со Kviki навивачки пакети за подобро да ја бодрат македонската репрезентација пред вториот меч.

И да, навистина е лесно е да се седи во удобноста на вашиот кауч и да се коментира умешноста на спортистите со фудбалската топка. Во видеото подолу, видете ги скопјани, кои излегоа од својата комфорт зона, како ни одговорија на нашиот Kviki фристајл фудбалски предизвик.


(Комерцијална објава)

Издвојуваме

Слични вести од Fakulteti.mk

Живот